Potkánci

V průběhu let prošlo naší domácností velké množství potkanů, převážně holčiček. V poslední době jsme zaregistrovali, že k adopci je nabízeno čím dál tím více kluků.  Momentálně u nás žijí tři holčičky a až to bude možné, tak založíme i klučičí klec.

Týnka a Miluška přišly k nám z Hradce, kde je nechala na hlídání své matce holčina, která odcestovala do zahraničí. U matky se však projevila alergie a tak byly holky samy v kanceláři. Majitelé pro ně chtěli krásný nový domov a tak jsme se jich ujali. Nedávno tým rozšířila Latté, která není jediná babičkovského věku. Latté pochází ze zverimexu, který chtěli rušit a zvířat se zbavit tím, že je šoupnou do mrazáku. To naštěstí zjistila jedna holčina a zorganizovala velkou záchranou akci a všechny potkany odtamtud vysvobodila a postupně je umísťuje do nových domovů. 

Klec s nimi obývala do května 2017 Liberty, které byly asi 3 roky. Pořídili jsem ji k Alfě, která byla zachráněna z laboratoře. Alfa už je za duhovým mostem, stejně tak, jako spousta potkanek a potkanů, které nám za posledních 13 let prošli domovem.

Na všechny vzpomínáme s láskou, ale jeden potkánek se vyjímá. Byl to malý Charlye. Přivezla jsem ho z šetření v dětském domově, kam se vrátil s jednou hočinou z útěku. Pravidla nedovolovala žádná zvířata a jemu hrozilo, že ho vypustí do polí. Takže jsem jela zpátky do práce s klecí a potkaním klukem. Samotnému v kleci se mu ale nelíbilo a tak se naučil, otvírat svojí klec. V tu dobu s námi nežily žádné kočky, takže nebezpečí nehrozilo. Jednou jsem přišla domu a Charlye seděl na gauči, okolo sebe měl nanošené hory jídla a koukal na telku. Tu si pustil a přepínal kanály :D absolutně nevím, jak to okoukal, ale dodnes, když si na to vzpomenu, tak mi to vyčaruje úsměv na tváři na dlouhé hodiny. Nyní už samozřejmě vím, že to bylo proto, že byl v kleci sám nešťastný. Nezapomínejte, že pokud se chcete ujmout potkánků, tak je potřeba mít vždy alespoň dva, aby jim nebylo smutno.

Patronkou naší potkaní klece je Verča Prokůpková z Brna.


zobrazeno 203× | 14. 4. 2017 | Napsal