Naše cíle

Hlavním cílem spolku Život bez krutosti z.s. je zachraňovat zvířecí životy.

V azylu poskytujeme potřebným zvířatům trvalý bezpečný domov. Jedná se primárně o "hospodářská" zvířata, která žijí v nevyhovujících podmínkách, jsou týraná, nebo jim hrozí smrt.
Také funguje systém dočasných péčí, kdy zvíře do azylu přijmeme a nový domov mu hledáme.

 

Se zvířaty seznamujeme širokou veřejnost. Věříme totiž, že když lidé zvířata poznají, tak zjistí, že jsou stejně vnímaví a cítící tvorové  jako jejich domácí mazlíčci.

 

V budoucnu máme ještě spoustu cílů, za kterými je hlavně osvětová činnost. O jejich podrobnostech budeme informovat, až přijde jejich čas.

 

 Dílčí cíle na rok 2019

1. Vytvořit králičí výběh. Na staku již žije pět králíků. Je tedy potřeba připravit ji pořádný výběh.

 

2. Vyvořit pastvinu nad sadem. Zvířata v azylu se rozrůstají a jsou potřeba další prostory. 

 

3. Pořídit plachtový seník. Chlívy se budou rekonstruovat a tak je potřeba prostor na uskladnění sena a slámy na příští zimu. 

 

4. Zvětšit slepičí výběh. Občas je potřeba aby hejno bylo zavřené, když třeba soused zaseje a holky mu jdou pohrabat pole. 

 

5. Vybudovat jezírko pro kachny. I stará vana poslouží jako jezírko, holčičky milují plavání. 

 

6. Oddělit zahradu od dvorku. Někdy je potřeba dělat věci, ke kterým asistenci 30 zvířat doopravdy nepotřebujeme ( svářet, řezat pilou) a tak pro bezpečnost všech oddělíme pevnou zdí zahradu od dvora a budeme mít tak kontrolu nad tím, kde se zvířata pohybují. 

 

 

 Dílčí cíle na rok 2018

1. Postavit plot kolem sadu. Tím se zvětší prostor pro ovečky a vzniknou dvě od sebe oddělitelné pastviny. Pod sadem je už teď vybudované ohniště a tak je jasné, že v létě nebude problém posedět společně se zvířaty a užívat si klidu a bezpečí.  -  SPLNĚNO

 

2. Vytvořit králičí výběh. Žvejka miluje pobyt venku, ale být neustíle pod klecí není ono, je tedy potřeba žvejce postavit výběh. Tomu musí předcházet úklid protoru a naštěpkování větví, které se v prostoru nachází.  - NESPLNĚNO -   celé léto se opravovala silnice kolem azylu a nebylo možné dovézt dostatke materiálu a vjet do objektu s bagrem. 

 

3. Postavit prasečí koutek. Je potřeba vybudovat ohradu z karisítí a vykácet nepotřebné dřeviny na místě, které bude pro prasátko určené.   - SPLNĚNO,koutek obýva Karel. 

 

4. Vytvořit koutek pro slepičky, kde by měly kurník a bezpečný prostor.  -  SPLNĚNO