Naše cíle

Hlavním cílem spolku Život bez krutosti z.s. je zachraňovat zvířecí životy.

V azylu poskytujeme potřebným zvířatům trvalý bezpečný domov. Jedná se primárně o "hospodářská" zvířata, která žijí v nevyhovujících podmínkách, jsou týraná, nebo jim hrozí smrt.
Také funguje systém dočasných péčí, kdy zvíře do azylu přijmeme a nový domov mu hledáme.

 

Se zvířaty seznamujeme širokou veřejnost. Věříme totiž, že když lidé zvířata poznají, tak zjistí, že jsou stejně vnímaví a cítící tvorové  jako jejich domácí mazlíčci.

 

V budoucnu máme ještě spoustu cílů, za kterými je hlavně osvětová činnost. O jejich podrobnostech budeme informovat, až přijde jejich čas.

 

 Dílčí cíle na rok 2018

1. Postavit plot kolem sadu. Tím se zvětší prostor pro ovečky a vzniknou dvě od sebe oddělitelné pastviny. Pod sadem je už teď vybudované ohniště a tak je jasné, že v létě nebude problém posedět společně se zvířaty a užívat si klidu a bezpečí. 

 

2. Vytvořit králičí výběh. Žvejka miluje pobyt venku, ale být neustíle pod klecí není ono, je tedy potřeba žvejce postavit výběh. Tomu musí předcházet úklid protoru a naštěpkování větví, které se v prostoru nachází. 

 

3. Postavit prasečí koutek. Je potřeba vybudovat ohradu z karisítí a vykácet nepotřebné dřeviny na místě, které bude pro prasátko určené. 

 

4. Vytvořit koutek pro slepičky, kde by měly kurník a bezpečný prostor. 

 

No a určitě ještě spousta dalšího .