Hlavním cílem spolku Život bez krutosti z.s. je zachraňovat zvířecí životy.

V azylu poskytujeme potřebným zvířatům trvalý bezpečný domov. Jedná se primárně o tzv."hospodářská" zvířata, která žijí v nevyhovujících podmínkách, jsou týraná, nebo jim hrozí smrt.

 

Se zvířaty seznamujeme širokou veřejnost. Věříme totiž, že když lidé zvířata poznají, tak zjistí, že jsou stejně vnímaví a cítící tvorové  jako jejich domácí mazlíčci. A uvědomujeme si, že my sami nemůžeme zachránit život tisícům zvířat, ale může ovlivnit tisíce lidí, kteří společně tisícovkám zvířat pomohou. 

 

V budoucnu máme ještě spoustu cílů, za kterými je hlavně osvětová činnost. O jejich podrobnostech budeme informovat, až přijde jejich čas.

 

 Dílčí cíle na rok 2022

1. Vytvořit králičí výběh. Na staku již žijí 4 králíci. Je tedy potřeba připravit jim pořádný výběh.

 

2. Postavit halu na seno.  Senožravců je už víc než dost a v tomhle množství se už nevejde do chlíva, který bychom rádi využili  pro zvířata.

(SPLNĚNO)

 

3. Odvozit hnojiště. Prostor před slepičím výběhem bude přeměněn na chill out zónu s ohništěm a posezením.

 

4. Vytvořit koutek pro děti s posezením. Při návštěvách statku je fajn, mít prostor, kde se může vyprávět o zvířatech a děti se u toho zabaví. (SPLNĚNO)

 

5. Úprava ovcokozího zimoviště. Pro bezpečné žití ovcokozí bandy je potřeba udělat nové podloží a položit rohože v prostoru jejich zimoviště. 

 

6. Vystavění nového ovcokozího domku. Při terénních úpravách musel dolů starý ovcokozí dome, který byl již nedostatečný a banda dostane nový. 

 

7. Rekonstrukce Prasochlívků. Protože Kvídí přání bylo splněno, proběhne letos i úprava prasečích chlívků.