5.7.2024

13.5.2024

Moc mi nejde sem pravidelně přispívat, stejně jako mi to nejde na sociálních sítítch. Času je pořád míň a míň a po nástupu do práce musím doopravdy prioritizovat své činy a prostě jsem musela trošku ubrat. Na statku za sebou máme neveselé období. Opustil nás Karel a ovečka Míša. Karel delší dobu stonal, prodělal několik mrtviček a tak si odchod za duhový most zasloužil. S Míšou to bylo náročnější a odešla velmi náhle.  

Teď bojujeme s liškou, která si k nám troufá i přes den a Agar se ukazuje jako klasický bojový pes, co bojuje jen s gaučem a její příchod nezvládne ani zaznamenat. Čeká nás tedy urychleně udělat elektriku kolem celé zahrady a snad bude klid. 

Zvířata se zdají být v pořádku a šťastní, tak se to od nich snažím učit. Snažím se žít okamžikem a prostě občas jen být. Díky, že jste s námi! 

 

27.10.2023

Tak máme po předprodeji kalendářů a já vám musím moc poděkovat. Letos jsme jich objednávali zase o trochu víc, než loni. Těším se, kolik z vás bude trávit se Smečkou ze statku celý příští rok. Do 14 dnů začneme kalendáře odesílat. 

Ale nejdřív... tady je to hodně občasný v těch novinkách, vždycky zapomenu sem psát. No, od července je tu spousta nových nohou, kožíšků a opeřenců. Spousta slepiček a jedna husička u nás našly nový domov. V hejnu je vždycky místečko pro pár kvokajících zobáčků. I když se nám občas zdá, že ne. Pár slepičích babiček ( no, spíš prababiček) nás také opustilo a odešlo za duhový most. Taky se za léto rozrostla ovcokozí banda o další 4 hlavičky. Ovečku Šéfovou, která je dáma s rodokmenem, ale pro svou nemoc musela být vyřezena ze stáda. Ovečky Míša a Terezka, které byly už jednou zachráněny, ale azyl, kde měly domov ukončil svoji činnost a tak jsme byli požádáni o pomoc. Poslední princeznou z bandy je kozička Uhla, která zůstala sama ve stádě. Nejnovějšími členy Smečky je dvojce morčátek Sanitky a Rózy a trojice potkaních kluků  Pejska, Tučňáka a Šáši, kteří byli původně určeni pro hada. Osud tomu chtěl naštěstí jinak a tak jsou u nás. Nějací prťouskové už mi v naší domácnosti chyběli. 

 

 

21.7.2023

Matějíček je zpátky v hejnu. Si to představte. Dvoje antibiotika naštěstí zachránili to nejhorší a zánět zmizel, Než se křídlo úplně vyhojí, tak to bude trvat. Nic ale nebrání tomu, aby se tenhle kluk vrátil velet svému hejnu. Spolu s jeho bratrem kačerem Matyldou  a kačkou Míšou už zase brázdí za hradu a každý večer mě prudí, když mají jít spát. Mám velkou radost, že to takhle dopadlo, amputace křídla jsem se bála, byla to velká neznámá. Ty  kroky do neznáma jsou pro mě vždycky moc těžké a tak jsem ráda, že jsem ho nemusela udělat. 


O víkendu proběhla brigádka, která byla skvěle úspěšná a zjistili jsme, že nám ve výbavě nářadí chybí mistovací vidle. To je tak hustá věc. Člověk se pořád učí. 

11.7.2023

Tak je nás zas o dva víc, teda, o dvě :) Dovezli jsme z Eliščiné školky ovečky Háňu a Máju. Holky, jsou u nás jen na prázdniny, protože potřebují dohled, jinak chodí loupit k sousedům. Jo, to víte, u nás se schází samý živlové. Jsou to ale krásný holky v nejlepších letech, zatím jsou s Olafem na zahradě, ale už tenhle týden je dáme do stáda.

Jinak jsme léto začali maroděním. U Brutálního Opeřeného Hejna se vyskytli čmelíci, což jsou takové malé potvory, které sajou krev a když jich je hodně, tak jsou dokonce schopni slepičku vysát. Do takového stádia to naštěstí nedošlo, ale museli jsme všechny ( cca 50 zvířat) odčmelíkovat a přemístit do karantény do maštale. Při přemásťování jsme zjistili, že kačer Matěj má popraněné křídlo. Následná kontrola u holek na veterině ukázala, že Matěj je hrdina. Pokousla ho totiž kuna, když ochraňoval kachní holčičky ❤. V křídle má zánět a tak už týden z vesela antibiotikuje a je v klidovém režimu v karanténí kleci. 

V karanténě máme taky kočičku Luisu, která si rozřízla nožku. Je to kočka našich kamarádů a je u nás jen na hlídání. Nedělní noc a pondělní den taky strávila v karanténě Réva. Měla totiž nějaké nedorozumnění s Agarem, kdy mu v jeho spánku skočila na hlavu, on se lekl a vystartoval po ní. Vypadalo to děsivě, ale naštěstí ji jen praštil hlavou. Včera večer už spolu zase polehávali na gauči, takže žádné drama se nekoná, i když to ze začátku vypadalo děsivě. 

24.6.2023

Olaf už je  u nás téměř měsíc. Z hyper roztomilého miminka se stává puberťák, který nenechá na pokoji vůbec nic. Nohy už má úplně vpořádku a běhá jako gepard po celém statku. Honí děti a užívá si svého mládí. Na těle se mu ale udělaly dvě tvrdé bulky a začala mu padat vlna. Pouštění vlny je nejspíš důsledek horečky, kterou měl při zánětu a bulky naštěstí vypadají tukově, takže se jich zbavíme při kastraci. Pro jistotu jsem mu nechala udělat vyšetření trusu a bylo nutné ho odčervit. Po odčervení se potkal i se zbytkem bandy. Ovčí holky byly z miminka nadšené. Věřím, že po kastraci se velmi rychle zařadí do stáda. Zatím je to takové miminko, které by nejradši trávilo dny u nás v obýváku. Naučil se ale jeden super trik a umí dávat pusinku na požádání. 

20.6.2023

Ha, po roce se dostávám k tomu, abych sem něco napsala. Jsem totiž celá plná tý pohody a energie, která tady byla o víkendu. Máme za sebou totiž skvělou brigádu. Byla tady výborná parta a udělali jsme strašně moc práce. Samozřejmě velká část té práce se zadařila i proto, že už konečně máme traktor s vlekem. A to díky pomoci holek ze Srdce za mříží, z.s. , které pro nás uspořádali velkou dražbu tetování, dále díky firmě Lush, od které jsme dostali grant a samozřejmě vám všem našim podporovatelům, kteří nás drží nad vodou i v těhlech časech, které nejsou pro spoustu lidí jednoduché. Díky, že jste s náma, ať už podporujete zvířata finančně, pomáháte nám na sítích nebo přidáváte ruce k dílu. 

27.6.2022

Tak jsem to vymyslela... udělám tady z novinek takový lehký blog a bude tu alespoň zaznamenáno, co se tu na tom statku děje.

Červen byl hodně náročný, jelikož se mi povedlo vyhodit si koleno a tak z mých plánů z minuty na minutu sešlo a já jsem si musela na tři neděle vzít k ruce berle, abych vůbec mohla fungovat. Jenže myslíš, že já vydržím nečinně ležet? No nešlo to, a tak se v mé hlavě zrodilo spoustu plánů a nápadů, které budu mít stejně čas dokončit až tak za 3 roky. Však to u mě znáš.

Co se ale povedlo je fakt, že máme konečně TURISTICKOU VIZITKU, což je úžasná památeční samolepka, kterou si můžeš pořídit při svých výletech a lepit si ji do deníčku. Je to skvělý, když ten deníček neztratíš. To se mě samozřejmě povedlo, no tak máme už třetí.

A ta nejdůležitější novinka? JE NÁS ZASE O 10 VÍC.  Na statek se o víkendu přistěhovala maličká kuřátka, která se za pár týdnů připojí k našemu pipigangu. Jsou to maličké holčičky, které mají velké štěstí a nebudou žít jako stroje na vajíčka. Tak vítejte...